Balkon Kapatma

Ankara Balkon Kapatma

Balkon Kapatma

Balkonlar konutlarda hava koşullarına karşı en dayanıksız alanlar olarak bilinir ve bunları kullanıma kazandırmak adına balkon kapatma işlemi yapılabilir. Üstü ve etrafı kapalı olan balkonlar uzun yıllar boyunca rahatça kullanılabilir. Bunun için yapılacak kapatma işleminin ve tercih edilecek firmanın özenle seçilmesi gerekir. Balkon kapatma denildiğinde genellikle akla ilk olarak cam balkon sistemleri gelir. Renk, kalite ve fiyat gibi özellikler bakımından çeşitlere ayrılan bu sistemler kullanım kolaylığı sunar. Çoğunlukla şeffaf olarak üretilen cam balkon sistemlerinin fiyatlandırması mekanın özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Alan genişledikçe maliyet artacağından fiyatlar da buna bağlı olarak yükselecektir.

Balkon Nasıl Kapatılır

Cam balkon, teras ve çatı kapatma gibi farklı balkon kapatma sistemleri vardır. Eğer güneşten korunmak için kapama isteniyorsa bu durumda balkon üstüne çatı yaptırılabilir. Bunun için balkonun en ve boy ölçüleri hesaplanır. Hesaplamalara balkonun eğim payı ve saçak çıkıntı payları da dahil edilir. Elde edilecek metrekare büyüklüğüne göre fiyatlandırma yapılır ve müşteri onay verdiği takdirde çatı balkon kapatma üretime başlanır. Üretilen tüm parçaların montajı firmaya aittir ve bu işlem için müşteriden ek bir ücret talep edilmez. Çatı parçaları mermere ya da beton zemine ahşap direkler ya da pergola ayağı ile monte edilir. Çatı yapımının istenilen şekilde olabilmesi firmanın sahip olduğu tecrübe ile ilişkilidir. Bu ne kadar fazlaysa elde edilecek olan sonuç da o kadar iyi olacaktır.

Balkon Üstü Kapatma Modelleri Nelerdir

Kapatma malzemesinin seçimi ve balkon metrekaresine göre farklı özelliklerle yapılan balkon üstü kapatma hizmeti kapsamında müşterilerin beklentileri de dikkate alınır. Ülkemizde en çok tercih edilen kapatma modelleri genellikle ahşap balkon kapatma olmaktadır. Yaz kış korunaklı olması, hafifliği, dayanıklılığı gibi özellikleri bu sisteme olan talebi artırır. Bu kapatma sistemi için belirlenen balkon kapatma fiyatları ise dönemler itibariyle değişken bir yapıya sahiptir. Düz tavan, lambirili, ters tavan gibi farklı kapatma tekniklerinin uygulanması fiyatlarda da hareketliliğe yol açar. Yapılan balkon ölçümleri sonrasında modele göre net fiyatların ne olduğu öğrenilebilir.

Sosyal Medyamız :

Müşteri Yorumları

 1. İbrahim S****

  Soğuk havalarda terasımızı kullanamıyorduk.Terasımızı tam da isteğimiz gibi kapattılar.İçeriye soğuk hava girişi neredeyse kesildi.

 2. Mehmet Y****

  Terasımızın çatısını kapattırdım.Kullandıkları malzeme çok dayanıklı.Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.

 3. Hakan T****

  Daha önce yaptırdığım kaplamalar kısa sürede eskidi.Bu sefer uzun süre kullanabilecğimi düşünüyorum.

 4. Halil M****

  Verilen hizmet son derece kaliteli.Çalışanlar müşterilerle ilgili ve müşterilerinin isteklerini yerine getirmek için çabalıyorlar.