Cam Balkona Sonradan Delik Açılır mı

Cam Balkona Sonradan Delik Açılır mı

Cam Balkona Sonradan Delik Açılır mı

Cam balkona sonradan delik açılır mı sorusu özellikle yaşam alanlarında cam balkon tercih eden kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır. Genel olarak cam balkon sistemleri temperli camdan üretilir. Bu camlar kırıldığında ise ufak parçalar olarak kırılır. En ufak delme veya delik açmak için kesici bir aletin vurulmaması gerekir. Bunun sonucunda ise cam balkonlara delik açmak oldukça tehlikeli bir durumdur. Cam balkon sistemleri, balkonları kapatma olarak en sık kullanılan sistemlerdir. Cam balkon uygulamalarıyla beraber dıştan içeriye kar, yağmur ve diğer istenmeyen şeyler giremez. Bu nedenle hem soğuk havalarda balkonu kullanabilmek hem de dıştan iç ortamın korunması gibi nedenlerle bu sistemler tercih edilir.

Cam Balkona Baca Deliği Açma

Cam balkonlara delik açma noktasında en merak edilen konulardan birisi cam balkona baca deliği açma işlemidir. Bu noktada cam balkonlarda, ısıcamlarda veya düz camlarda havalandırma deliği veya kombi deliği açma işlemleri tüm firmalar tarafından yapılmamaktadır. Delme işlemini yapan firmalar, zorunluluk gereği açılması gereken baca deliği gibi vb. işlemleri en kısa sürede ve uygun kriterlerde dikkatli ve özel yöntemlerle beraber gerçekleştirebilmektedir.

Genel olarak cam balkona delik açma görüşü ikiye ayrılmış durumdadır. Bu nedenle cam balkon sistemlerinize delik açtırma için alanında uzman firmalarla görüşmeniz ve bunun sonucunda cam yapınız göz önüne alınarak karar verilmesi önerilir.

Cam Balkona Neden Delik Açılamaz?

Cam balkonlar temperli şekilde üretildiğinden dolayı sonrasında delik açılması bir sorun yaratabilmektedir. Ancak doğal gaz vs. amaçlarla delik ihtiyacınız olduğunda bu noktada özel yöntemler kullanılabilir. Cam balkona delik açılmamasının nedeni de sürme veya katlanır cam balkon sistemleriyle kullanılan temperli camların olmasıdır.

Temperli camlar ısıl işleme tabi tutulduktan sonrasında yüksek basınçlı havaya maruz bırakılmaktadır. Bu süreçte ise cam içerisinde görülmeyen birçok odacık meydana gelir. Bu camları da herhangi bir şekilde delme veya kesmeye kalkışırsanız da patlayarak dağılabilir. Bu nedenle diğer bir yöntem olan cam kanatların değişimi de yapılabilir. Sonuç olarak cam balkona delik açılır mı baktığımız zaman cam yapınıza göre açılacak delik farklılık gösterebilmektedir.

Sosyal Medyamız :

Müşteri Yorumları

 1. İbrahim S****

  Soğuk havalarda terasımızı kullanamıyorduk.Terasımızı tam da isteğimiz gibi kapattılar.İçeriye soğuk hava girişi neredeyse kesildi.

 2. Mehmet Y****

  Terasımızın çatısını kapattırdım.Kullandıkları malzeme çok dayanıklı.Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.

 3. Hakan T****

  Daha önce yaptırdığım kaplamalar kısa sürede eskidi.Bu sefer uzun süre kullanabilecğimi düşünüyorum.

 4. Halil M****

  Verilen hizmet son derece kaliteli.Çalışanlar müşterilerle ilgili ve müşterilerinin isteklerini yerine getirmek için çabalıyorlar.